Haber

SATSO ile SUBU arasında yeşil anlaşma protokolü imzalandı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) ile Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) arasında “Avrupa Yeşil Mutabakat” protokolü imzalandı.

SATSO’dan yapılan açıklamaya göre, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ ve SUBÜ Rektörü Prof. SATSO üye şirketleri yeşil anlaşma konusunda.

SATSO üyelerinin Avrupa Birliği (AB) tarafından açıklanan Avrupa Yeşil Mutabakat sürecine hazırlanmalarının amaçlandığı protokol sayesinde üniversitenin ilgili bölümlerinde okuyan öğrenciler kendilerini konuda daha da geliştirecek ve iş hayatına adapte olacak. .

Projeyi ilerletmek amacıyla SATSO bünyesindeki Yeşil Mutabakat Komitesi tarafından “Yeşil Uzlaşma Elçileri” eğitim programı hazırlanacak ve üniversite öğrencileri bahisle donatılacak. Ayrıca SATSO-SUBU iş birliği ile büyükelçiler ve şirketlerin eşleştirilmesi konusunda ortak çalışmalar yürütülecek.

“Öğrencilerimize yeşil mutabakat oryantasyon eğitimi verilecek”

Başkan Altuğ, SATSO ile SUBU arasındaki iş birliği bağının güçlenmesinden memnun olduklarını belirtti.

Avrupa Yeşil Mutabakatının 2025’ten sonra çok daha değerli hale geleceğini vurgulayan Altuğ, “Oda ve belediye olarak şimdiden üyelerimizi ve iş dünyamızı bu sürece hazırlamayı hedefliyoruz. Rektörümüzle imzaladığımız protokol kapsamında. Üniversitemizin ilgili bölümlerinde okuyan öğrencilerimiz oda üye işyerlerimizde staj yaparak üyelerimizin yeşil anlaşma sürecine hazırlanmalarını sağlayacağız.Bu doğrultuda öğrencilerimize yeşil anlaşma uyum eğitimleri verilecektir. Odamız.” bilgisini paylaştı.

Yeşil Mutabakat’ın küresel ortamda istikrarın gözetilmesi açısından herkese sorumluluklar getirdiğini vurgulayan Altuğ, “Bu konuda yaptığımız hazırlıklar bizi küresel rekabette de ileriye taşıyacak. Protokolümüz işimize hayırlı olsun. dünya ve üniversitemiz.” sözünü kullandı.

“Bilinçsiz tüketim bazı değerlerimizi yok ediyor”

Rektör Sarıbıyık ise asıl önemli olanın üretimin sürekliliği ve gelişmesi olduğunu belirterek, “Üretirken bilinçsiz tüketmemeliyiz çünkü bilinçsiz tüketim bazı değerlerimizi yok ediyor. Büyümenin Sakarya’da planlı olması çok takdir ediliyor. Bu tür hassas durumları göz önünde bulundurarak.” değerlendirmesini yaptı.

Farkındalığın yaşatılması gerektiğini vurgulayan Sarıbıyık, şunları kaydetti:

“Geleceğimizin teminatı, gelecekte üretimi devralacak gençlerimizin bu bilinçle yetişmesidir ve bu protokol bu açıdan çok değerlidir. Biz öğrencilerimizde bu bilinci oluşturmaya çalışıyoruz. Üniversite olarak yeşil anlaşma ile ilgili iki Avrupa Birliği ve iki TÜBİTAK projemiz var.İlgili çalışmalarımızı da yürütüyoruz.SATSO ile iş birliği yaparak bu çalışmaları daha güçlü hale getirebiliriz.SATSO ve diğer aktörlerle çalışmaya devam edeceğiz. şehir.Protokolümüz iyi olsun.”

sefaatli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu