Haber

Esra Asena Temir’in ölümüne ilişkin sanığın duruşması Mersin’de başladı

Mersin’de 27 yaşındaki Esra Asena Temir’in darp edildikten sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmesiyle ilgili tutuklanan sanığın duruşması başladı.

Sanık Mustafa Bangiz (29), Mersin 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Sahne Bilgi Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Salonda Temir’in yakınları ve tarafların avukatları da hazır bulundu.

Sanık savunmasında, kız arkadaşı olduğunu iddia ettiği Temir ile araçta tartıştıklarını söyledi.

Temir’in kendisine vurduğunu iddia eden Bangiz, şunları söyledi:

“Araba kullanırken beni itti. Elini tuttum ve onu itmeye başladım. ‘Dur, üstesinden gel’ diye bağırdım. Direksiyonu tutmaya çalışıyordum. Elleriyle yüzümü tuttuğunda onu omzundan ittim ve ‘Yeter artık. Onu itmeye devam ettim. Bu arada kafasını arabaya çarpmış olabilir’ dedim.

Bangiz, kadının ailesinin kendisine saldırmasından korktuğu için Adana’ya gittiğini, Temir’in anne ve babasının kendisini hastaneye götürdüğünü belirtti.

Toros Devlet Hastanesi polis memuru İ.G. ise tanık olarak dinlendi. Şunları açıkladı:

“Aracın arka koltuğunda yaralı olduğunu söylediler. Görevliler yaralıyı acil servise götürdüler. Aracı getiren kişiye ne olduğunu sorduğumda trafik kazası olduğunu söyledi. Ben de ‘ trafik kazası böyle olmaz’, sanığın babası ise ‘yüksekten düşme’ dedi. Olay yerini sorduğumda kaçtı. “Cevaplarını verdi. Yanında eşiyle birlikte onu karakola davet ettim. Yaralı kişinin oğlunun kız arkadaşı olduğunu, kadını Akbelen tarafında dövdüğünü, kadını hastaneye götürmeleri için aracı kendilerine teslim ettiğini söyledi. Durumu merkeze de bildirdim.”

Diğer tanık ve avukatları dinleyen mahkeme heyeti, sanığın tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı 27 Şubat’a erteledi.

Etkinlik

29 Haziran 2023’te Merkez Toroslar ilçesi Akbelen Mahallesi’nde darp edildikten sonra otomobille Toros Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Esra Asena Temir, doktorların müdahalesine rağmen ertesi gün hayatını kaybetti.

Temir’i dövdüğü iddia edilen Mustafa Bangiz, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği tarafından gözaltına alındıktan sonra tutuklandı.

Sanık hakkında “kadını kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

haber-karakoyunlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu