Haber

Adana’da bir kişinin parasını ve telefonunu çaldığı iddia edilen 3 sanığa dava

Adana’da tabancayla tehdit ettikleri kişinin parasını ve cep telefonunu çaldıkları iddiasıyla 1’i tutuklu 3 sanık hakkında dava açıldı.

Merkez Çukurova ilçesine bağlı Güzelyalı Mahallesi’nde yaşanan olayın ardından yakalanan ve “Gece birden fazla kişiyi silahla yağmalama” suçundan tutuklanan EK, çıkarıldığı mahkemece M.Ü. YY hakkında Cumhuriyet savcılığının yürüttüğü soruşturma tamamlandı.

Savcılık tarafından hazırlanan ve Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, sanıkların maktul AS’nin yokken hırsızlık amacıyla evine girdikleri açıklandı.

İddianamede, AS’nin evine geldiği sırada çekmeceleri kurcaladığını gördüğü sanıklara engel olmaya çalıştığı belirtilirken, EK ve M.Ü tarafından tabancayla tehdit edilen maktulün gözaltına alındığı kaydedildi. , evinde 2 bin 800 lira olan cep telefonunu alarak YY’nin kullandığı araçla kaçtı

Sanıkların maktul AS, EK, M.Ü. fikir ve hareketlerle işbirliği içinde hareket eden YY’ye ise “gece birden fazla kişiyi silahla yağmalamak” suçundan 15 yıl hapis cezası verilecek.

Haklarındaki suçlamaları kabul etmeyen sanıkların yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu