Haber

Konya Valisi Özkan’dan Cumhuriyet Bayramı mesajı

Konya Valisi Vahdettin Özkan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Özkan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını kutlamaktan gurur duyduğumuzu vurguladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk 29 Ekim 1923’te “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” demişti. Sözleriyle Cumhuriyetin ilan edildiğini hatırlatan Özkan, şöyle konuştu:

“Türk milletinin tarihi yolculuğundaki varoluş mücadelesi taçlandırılmış, uygar yaşamın ve barışın teminatı olan Cumhuriyet, istiklal mücadelemize zafer getiren birlik ve beraberlik ruhunun en büyük eseri olmuştur. Bu ruh Bağımsızlığını kazanmak için yıllarca mücadele veren ve tüm imkansızlıklara rağmen bu haklı mücadeleyle dünyaya örnek olanların destansı mirasıdır.” “Bu, muzaffer milletimizin egemenliğine duyulan en derin tutkunun ifadesidir.”

Milletin ve özellikle gençlerin bu mirasa en iyi şekilde sahip çıkacağını vurgulayan Özkan, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Cumhuriyetimizin kuruluşunda verilen büyük emeğin omuzlarımıza yüklediği onurlu sorumluluğun, geçmişe olan vefa borcumuzun, geleceğe olan sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Bu asırlık bedel, vatanın kutsallığının korunmasıdır. Birliğimiz ve beraberliğimizdir. Bu duygu ve inançlarla, bağımsızlığın simgesi Cumhuriyeti bize miras bırakan büyük Cumhurbaşkanı Atatürk’ü minnetle anıyoruz.” “Gönüllerinde tuttukları vatanları için bu topraklarda kanlarını döken şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz. Kuruluşunun 100. yıl dönümünü yürekten kutluyorum.”

ortahisarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu